Kredenc není jen nábytek našich babiček

Máte doma kredenc po babičce? Pak jste objevili pravý poklad. Kredence zdobí kuchyně již desetiletí a jsou velmi praktickým kuchyňským nábytkem. Přečtěte si tipy pro využití kredence .

Kredenc kdysi nechyběla v žádné domácnosti. Jako krásný doplněk nám poslouží v kuchyních, které jsou zařízeny v rustikálním stylu v dřevěných srubech, horských chalupách a v kuchyních zařízených ve venkovském stylu. Podle umístění si můžete vybrat kredenc například v provensálském stylu
Kredence můžeme sladit i s ostatním kuchyňským nábytkem. Návrat k venkovskému stylu je v současné době moderní záležitostí. Nábytek v dřevěném masivním stylu je velmi žádaný.

využití kredence

Kde si můžeme takovou kredenc opatřit?
Nabízí se nám několik možností. Když nedisponujeme kredencí vlastní či z dědictví pokusíme se ji zakoupit na některém z bazarových serverů. Starší kredence mají nespornou výhodu v tom, že je zrenovujeme podle vlastních představ a ještě při práci můžeme relaxovat. Renovace většinou obnáší odstranění starých nátěrů což je velice pracné. Zastánci starých věcí jistě ale ocení, že kredenc zakoupená z druhé ruky má svou duši a historii.

stará kredenc

Pokud se nám koupě starší kredence nepovede, nezbývá než tento kus nábytku zakoupit v obchodním řetězci nebo si nechat vyrobit přímo od truhláře. Záleží na tom kolik financí můžeme do koupě investovat a jakou kvalitu požadujeme. Zakázková výroba skýtá možnost domluvy konkrétních požadavků na exteriér kredence i na druh dřeva ze kterého chceme kredenc vyrobit. Nejčastěji se vyrábí z masivního borovicového nebo dubového dřeva. Promyslet si můžeme i možnost namoření dřeva, navoskování nebo natření nějakou moderní barvou. Vybrat si můžete i z nepřeberného množství laků nebo patiny. Roli hraje i cena. Za kvalitní nábytek si připlatíte. Kredence, ale dodají interiéru osobitý styl.