Připravte své auto na horké dny

Zatímco my lidé měníme dle počasí svůj šatník, automobily zůstávají oděny stále stejně. To však neznamená, že auta se změna teplot netýká. Co všechno bychom měli udělat, jakmile skončí zima a na scénu dorazí teplé jarní dny?

Přezutí

Jako i ženy mění při přechodu období kozačky za tenisky, je potřeba vyměnit i pneumatiky u našeho auta. Sundat zimní a nahodit letní. Pokud si s tím neumíme poradit sami, můžeme zavolat do blízkého autoservisu a objednat svého pojízdného miláčka na přezutí.

oprava auta

Ochrana před sluncem

V létě funguje automobil zaparkovaný na slunci jako takový skleník. Až na to, že my lidé nejsme kytičky a na rozdíl od sauny není pobyt v přehřátém autě zdravý pro žádného živého tvora. Přehřátí může trvale omezit pomocí autofólii. Cena tónování autoskel Nanofilms.cz se odvíjí od námi zvolené kvality, a firmy, u které si tento produkt koupíme. Ideální volbou v tomto případě bude firma Nanofilms. která je výhradním dovozcem prémiových autofólií.

Ostřikovače

Na zimu dáváme do ostřikovačů nemrznoucí kapalinu, na léto však stačí obyčejná směs do ostřikovačů, případně i jarová voda.

Kontrola

Jelikož v zimě dostává naše auto zabrat náporem mrazu, je vhodné nechat jej po dlouhé zimě zkontrolovat v autoservisu. Případně pak také opravit drobnosti, ze kterých by se časem mohl stát velký problém. A je rozhodně lepší nyní investovat malou částku do malého problému, než potom řešit velký problém, s velkou zátěží pro naši peněženu.

ruka z auta

Klimatizace

Pokud dosud nemáte v autě zprovozněnou klimatizaci, je nejlepší čas na tom zapracovat.

Olej

Pravidelná výměna oleje vám ušetří v budoucnu spoustu problémů. Zkuste na to myslet a vždy na konci zimy a na konci léta nechte v autě vyměnit olej.

Interiér

Častým přecházením ze špinavého a zabláceného terénu do vašeho automobilu se v interiéru auta vytvořil nános špíny, kterou je potřeba pořádně vyčistit. Pokud nemáte dostatečně výkonný vysavač a prostředky na čištění interiéru auta, můžete tuto práci svěřit odborníkům.