Proč nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola slaví úspěch

Dnešní doba by se směle dala nazvat koronavirovou, vše se točí kolem šíření viru, opatření a různých krizových scénářů, které ovlivňují nejen ekonomiku, ale také cestování a volný čas. Pokud pomineme drsná opatření zákazu vycházení a shromažďování osob (což doufejme je jen dočasné a brzy pomine), pak tu máme jistý nárůst zájmu o individuální cestování, nezávislé na cestovních kancelářích a hromadných zájezdech organizovaných v rámci skupiny lidí autobusem nebo leteckou přepravou.

Nastává čas, kdy usedáme za volant vlastního (někdy pronajatého) vozu a míříme na dovolenou, kterou si zorganizujeme sami. V tomto případě ideálně s ubytováním v kempu v chatkách, v soukromém rodinném penzionu, v pronajaté celé chalupě, zkrátka tam, kde jsme jen v soukromí se svými blízkými, a kde nemusíme nosit roušky a vůbec propadat depresím z tohoto bláznivého období.

kolo a vlčí mák

Dejte přednost tuzemskému pobytu

Vezměte s sebou kola – změna charakteru trávení dovolené, kdy převažuje doprava po vlastní ose osobním vozem, také s sebou přináší zvýšenou poptávku po nosičích na jízdní kola. Je to ten nejvýhodnější způsob, jak kola přepravit na dlouhou vzdálenost, rozebraná v autě zabírají moc místa.

kolo na cestě

Máme tři možnosti, jak to udělat, vlastně čtyři. Tou první je klasika v podobě střešního stojanu, zde ovšem v průběhu jízdy na bicykly nevidíme, zvyšuje se tím těžiště, což může zhoršit jízdní vlastnosti, a samozřejmě zvedání kol do výšky dá pořádně zabrat.

Druhou možností je nosič na páté dveře (pokud je má náš vůz). To už je výhodnější řešení, ovšem tím zamezíme přístupu do zavazadlového prostoru auta, což může cestování zkomplikovat a znesnadnit.

Třetí možností je kompromis v podobě tažného zařízení a přívěsného vozíku nebo karavanu, tehdy můžeme kola naložit do vozíku i bez stojanu, spolu s dalšími zavazadly, a jde o velmi bezpečný způsob přepravy.

Čtvrtá možnost je nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola. Snadno se montuje a stejně lehce nasadíte všechna 4 kola do drážek stojanu. Nemusíte je zvedat do výšky, těžiště vozu zůstává nízko, jízdní vlastnosti se prakticky nemění, do kufru auta máte přístup, kola jsou uzamčena proti krádeži, takže samá „plus“. Jediné „mínus“ je vyšší pořizovací cena ve srovnání s těmi ostatními typy nosičů, což je pochopitelné vzhledem k typu konstrukce a ke zmiňovaným přednostem tohoto řešení.