Co dokáže zelený jasmínový čaj


Jak dobře znáte morseovku? Pokud se v ní alespoň trochu orientujete, pak pod písmenem J se ukrývá výraz, který jemu odpovídající znaky morseovky přibližuje docela známou rostlinou. Její vůně je natolik svérázná, že ji jen tak nepřehlédnete. Ano, řeč bude o jasmínu bílém. Jasmín je velmi oblíbenou vůní éterických olejů v aroma lampách a lze jej doporučit opravdu každému. Květy jasmínu se také přidávají do zeleného čaje a s tímto aroma slaví obrovský úspěch čajovny po celém světě. Pochopitelně si můžete jasmínový zelený čaj dopřát i doma, a to především ve slavnostních okamžicích, kdy vítáte vzácné hosty. Jasmín totiž předznamenává dobré mezilidské vztahy a hlavně výbornou náladu.

květy jasmínu

Kouzelná kombinace jasmínu a teinu – tein neboli kofein je v zeleném čaji hojně zastoupen a ve spolupráci s jasmínem vytvoří velmi zvláštní dvojici – budete se cítit povzbuzeni a zároveň dobře naladěni, což je v současné stresující době více než vítané.

Vůně proti depresím – lidé obvykle v přítomnosti jasmínu odhazují křečovité stavy sevření a depresí, vyvolaných různými negativními událostmi, proto se také jasmínový čaj hojně podává v čajovnách v zimním období, aby eliminoval nepříjemné stavy způsobené nízkým slunečním svitem.

čajové lístky

Nápoj do ložnice – chcete-li svou partnerku dobře naladit před večerním nebo ranním milováním, zapomeňte na láhev šampusu nebo červeného vína. To způsobí přesný opak, dejte raději přednost zelenému čaji s jasmínovou vůní, která zjemňuje city a dovoluje prožít mnohem intenzivnější sex, než jaký se běžně odehrává ve většině ložnic.

Ranní vstávání – pro dobré naladění na každodenní rytmus je tento typ čajového odvaru naprosto ideální. Bude se vám s ním lépe rozcvičovat, snídat, oblékat a ladit se na cestu do zaměstnání, do školy nebo na výlet. A možná, že jej doporučíte i vašim blízkým, kteří kouzlo jasmínového nápoje neznají.