Jakou podobu dát potisku na vlastní tričko

Když se rozhodnete realizovat potisk na nějakou textilii, nejčastěji na tričko, pak byste měli pečlivě zvážit téma. Těch vulgárních je na Internetu až příliš, vydávají se za humorné, ale s inteligentním humorem to nemá nic společného. Co takhle zaujmout pozornost něčím seriózním, pravdivým a zajímavým, třeba koláží fotek vašich přátel, s nimiž se chystáte na dovolenou nebo nějakou akci, např. na splouvání řeky nebo cyklistické putování? Anebo namísto koláže volit velkou panoramatickou fotku nádherné krajiny? Stačí mít bílé bavlněné triko nebo mikinu, ale potisk se dá zhotovit i na deštník, batoh, stanovou konstrukci, bundu či cyklistický dres.

potisk na deštníku

Jedna fotka nebo celá koláž

Výhodou digitálního tisku je možnost zvěčnit na textilu jakékoli téma, podchycené ve fotografii, v malbě, schématu, grafu, logu, nápisu a pochopitelně i ve formě koláží. Koláž nejlépe vynikne v podobě seskupení několika fotografií, v nichž je kladen důraz na detail. Fotky vedle sebe poskládáte tak, aby se navzájem prolínaly v jemném přechodu, čímž vznikne celistvý obraz napodobující krajinné panorama. Do koláží se nejlépe hodí detaily lidských postav (ruce, obličej, hlava s dekoltem), snímky kvetoucích rostlin, zvířat jako jednotlivců, sportovních potřeb (míčů, lyží, stanů, lodí a pádel) a jednotlivých staveb, např. rozhleden, hradů a zámků.

panorama Vysoké Tatry

Do koláží se příliš nehodí přírodní scenérie, které naopak nejlépe vyniknou v celistvém velkém formátu přes celá záda. Potisk na vlastní tričko touto formou zaujme každopádně tehdy, půjde-li o nějaké panorama z vyhlídkového bodu. Daleké výhledy do krásné krajiny dodávají energii, rozpouští deprese a smutek a navozují pocit pohody. Můžete se třeba inspirovat alpskými vrcholky nebo pohledy ze štítů Vysokých Tater. Zajímavá panoramata poskytují i Krkonoše v okolí Luční boudy a Sněžky anebo Šumava s pohledem na přehradu Lipno.