Levnému stěhování v Praze předchází balení věcí do krabic

Rozmyslete si, kam budete ukládat krabice s věcmi

Každému stěhování předchází přípravné práce a mezi nimi hlavně balení věcí do kartonových krabic. Představte si situaci, že vše, co je uloženo uvnitř nábytku, se naráz ocitne mimo něj, na podlaze. A právě k tomu dojde, až budete plnit jednu krabici za druhou a budete je pokládat na sebe, abyste zaplnili nějaký volný prostor kolem vás.

kartonové krabice

Mějte včas rozmyšleno, kam plné krabice s věcmi budete odkládat, abyste nebyli zaskočeni skladištěm, v němž budete muset několik dnů či týdnů žít. Je známo, že čím více zaplněný prostor věcmi, tím větší náchylnost k depresím, smutku, anebo dokonce k agresivitě. Máte-li možnost, obětujte jednu místnost jako sklad a příliš dlouho se v ní nezdržujte. Odkládejte tam jen plné krabice a trpělivě vyčkávejte stěhovací den. Problém může nastat v malých bytech nebo v garsonkách, pokud to jde, zde plňte krabicemi vstupní vestibul či chodbu anebo ložnici, případně balkon či lodžii. Někdy je možné využít i sklep, pokud je ovšem prázdný a není plný harampádí. Ostatně, před stěhováním byste sklep měli vyklidit a důkladně jeho obsah protřídit.

dřevěné krabice

Nepřeceňujte nosnost krabic

Existují určité normy, podle nichž nesmí ženy přenášet břemena těžší, než 15 kg. V praxi se však s tímto příliš nepočítá a běžně se stává, že např. řidičky přepravních služeb, které vozí zákazníkům zboží z e-shopů, musí s těžšími zásilkami manipulovat, leckdy i na dlouhé vzdálenosti. Že by se tomuto nešvaru mělo zabránit, je jasné, ale zároveň bychom ani takto neměli plnit krabice věcmi při levném stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/. Papírový karton má omezenou nosnost, většinou je optimální hodnota hmotnosti výplně kolem 12 kg. Zabráníte tím protržení dna v nevhodnou chvíli a také si usnadníte práci i vy sami při přenášení krabic v bytě a při jejich vybalování v novém působišti.