Lexus RX L. Výjimečný rodinný hybrid se sedadly ve třech řadách.

12124818-6041447893254-93610713-n.png

Typický rodinný vůz pro milovníky pohodlí. Takový je luxusní model SUV od automobilky Lexus. První vůz Lexus (model RX) vyjel na silnice světa poprvé v roce 1997. Od té doby auta Lexus prošla dramatickým vývojem a dnes se můžete posadit dokonce do sedmimístného „kočáru“. V modelu RX L jsou k dispozici tři řady sedadel, které pojmou sedm cestujících. V kabině mají všichni dostatek prostoru, přitom je zavazadlový prostor poměrně praktický. Na sedadle v třetí řadě se nastupuje odsunutím druhé řady sedadel směrem vpřed.
výbuch za autem

Kožená sedadla jsou standard, třízónová klima rovněž.

Zůstaňme ještě chvíli u interiéru. Všechna sedadla jsou kožená i ve standardní výbavě a vyrábí se v několika barevných odstínech. Klimatizace je třízónová, což je nespornou výhodou pro cestující vzadu, kteří si sami mohou volit teplotu, směr a intenzitu ventilace. Třetí řada sedadel se dá elektricky sklápět a pro nohy tu mají pasažéři v třetí řadě místa opravdu dost.
lexus rx 200 tun

Početná rodina nebo parta dobrých přátel do jednoho vozu

Z vozu Lexus RX 450hL se stal skvělý společník na dlouhé rodinné cesty na dovolenou, na cestování po světě, anebo třeba na zimní lyžařské pobyty. Vůz pohání zážehový motor V6 o objemu válců 3,5 litru, se systémem vstřikování paliva D4-S. Benzínový motor doplňují dva výkonné elektromotory a celkový výkon stroje činí 313 koňských sil. Úctyhodné, že? Hybridní vůz tudíž bezpečně a snadno předjíždí i v kritické situaci a dynamicky akceleruje. Pohonná hybridní jednotka AWD využívá k pohybu zadní nápravy ještě nezávislý elektromotor, který se uvádí do činnosti v případě potřeby pro optimální vedení vozu ve stopě.
Technickým vylepšením je i zařízení pro volbu jízdního režimu s názvem Drive Mode Select, zde je rozšířeno o režim EV, který umožní pohyb vozu při nižších rychlostech pouze na elektrický pohon. Toho využijete zejména při popojíždění v kolonách a v městském provozu, nebo při parkování a garážování.

Lexus RX L. Výjimečný rodinný hybrid se sedadly ve třech řadách.
Ohodnoťte příspěvek