Lexus RX L. Výjimečný rodinný hybrid se sedadly ve třech řadách.

Typický rodinný vůz pro milovníky pohodlí. Takový je luxusní model SUV od automobilky Lexus. První vůz Lexus (model RX) vyjel na silnice světa poprvé v roce 1997. Od té doby auta Lexus prošla dramatickým vývojem a dnes se můžete posadit dokonce do sedmimístného „kočáru“. V modelu RX L jsou k dispozici tři řady sedadel, které pojmou sedm cestujících. V kabině mají všichni dostatek prostoru, přitom je zavazadlový prostor poměrně praktický. Na sedadle v třetí řadě se nastupuje odsunutím druhé řady sedadel směrem vpřed.
výbuch za autem

Kožená sedadla jsou standard, třízónová klima rovněž.

Zůstaňme ještě chvíli u interiéru. Všechna sedadla jsou kožená i ve standardní výbavě a vyrábí se v několika barevných odstínech. Klimatizace je třízónová, což je nespornou výhodou pro cestující vzadu, kteří si sami mohou volit teplotu, směr a intenzitu ventilace. Třetí řada sedadel se dá elektricky sklápět a pro nohy tu mají pasažéři v třetí řadě místa opravdu dost.
lexus rx 200 tun

Početná rodina nebo parta dobrých přátel do jednoho vozu

Z vozu Lexus RX 450hL se stal skvělý společník na dlouhé rodinné cesty na dovolenou, na cestování po světě, anebo třeba na zimní lyžařské pobyty. Vůz pohání zážehový motor V6 o objemu válců 3,5 litru, se systémem vstřikování paliva D4-S. Benzínový motor doplňují dva výkonné elektromotory a celkový výkon stroje činí 313 koňských sil. Úctyhodné, že? Hybridní vůz tudíž bezpečně a snadno předjíždí i v kritické situaci a dynamicky akceleruje. Pohonná hybridní jednotka AWD využívá k pohybu zadní nápravy ještě nezávislý elektromotor, který se uvádí do činnosti v případě potřeby pro optimální vedení vozu ve stopě.
Technickým vylepšením je i zařízení pro volbu jízdního režimu s názvem Drive Mode Select, zde je rozšířeno o režim EV, který umožní pohyb vozu při nižších rychlostech pouze na elektrický pohon. Toho využijete zejména při popojíždění v kolonách a v městském provozu, nebo při parkování a garážování.