Na rodičovské dovolené nemusíte trpět!

Rodičovská dovolená je naplněna především péčí o dítě a o domácnost. Zatímco některé ženy tato aktivita opravdu baví a naplňuje, najdou se i ženy, které jsou opravdu nešťastné a zoufalé. Nemají žádný čas pro sebe, jsou naštvané, svojí frustraci si vybíjí na všech okolo sebe. Jak to udělat, abyste se na rodičovské dovolené nenudily a nebyly frustrované.

stravování rodiny

Nebojte se dát dítě na hlídání babičkám, dědečkům nebo klidně do jeslí. Jednou týdně se nic nezblázní a budete mít čas si v klidu vyrazit sama na nákupy, uklidit, nebo si prostě odpočinout. Spousta žen nedává děti na hlídání, jen proto, že nechtějí v očích veřejnosti vypadat, že selhaly. Tak to ale není. Spousta dětí jsou opravdu společenské a kolektiv či prarodiče jim vyhovují, rády si pohrají i s někým jiným než s maminkou. Navíc pokud máte čas na sebe, budete mít i více trpělivosti na péči o dítě a domácnost. Odreagovat se je třeba.

Odpočiňte si jednou za čas se práce nezblázní, špinavé nádobí neuteče, nemá totiž nožičky. Prostě to nechte a běžte třeba na jarní vycházku do přírody s dítkem. Jakmile dítě spí, dejte si pauzu taky, přečtěte si knížku nebo koukněte na seriál. Svět se nezboří ani, když si dáte nohy nahoru a vychutnáte si dobré kafe. Prostě si najděte čas sama na sebe.

Nedělejte ze sebe služku. Pokud si váš muž zvykl na to, že přijde domů a najde doma teplou večeři, perfektně uklizený byt, umyté nádobí a vydrhnutou koupelnu, vyveďte ho z omylu. Prostě se musí chtě nechtě zapojit do práce v domácnosti taky. Třeba pokud děláte o víkendu větší úklid bytu tak může buď pomoci s úklidem, nebo vzít dítě v kočárku na vycházku. Prostě jej zapojte do práce v domácnosti a nenechte ho sedět u televize.
pláč dívky

Realizujte se, a to nejenom péčí o dítě. Před mateřskou a rodičovskou dovolenou jste jistě měla spoustu koníčků, dělala jste určitou práci a měla jste nějaké přátele. Nevzdávejte se toho. Spousta žen pracuje i během rodičovské dovolené a není to na škodu. Zkuste si najít práci z domova po večerech, dělejte si domácí dekorace, zkuste ruční práce…