Nové chutě pro váš jídelníček

Zkoušet nové věci, to k životu zkrátka patří. A co se nových chutí týče, tam to platí jakbysmet. Pokud vaříte každý den, možná si začínáte všímat, že už se tak trochu opakujete. A třeba si toho všimla už i vaše rodina. Jídlo ale není pouze jednou ze základních lidských potřeb, ale rovněž skvělý požitek, když se správně připraví. Čím tedy můžete svůj jídelníček vylepšit a obohatit?

zdravá snídaně

Omáčky

Kečup a tatarka, to je taková klasika, ale už tak trochu i přežitek. Zatímco dřív lidé na výběr moc neměli, a museli se smiřovat s chutěmi, které kuchyně jejich země nabízela, dnes k nám prosakují chutné dobroty z celého světa, a inspirovat se můžete exotickou kuchyní. Nejvíce to ocení například vaše rodina a známí při grilování. K masu můžete vyzkoušet například výborné hruškové chutney Eshop.koldokol, jehož sladká chuť bude krásně doplňovat slanost masa, nebo výborná chilli omáčka, to pro milovníky pálivého.

Nápoje

Zatímco většina lidí kupuje obyčejné sirupy v obchodních řetězcích, a spokojí se tak s primitivnějším výběrem chutí, a zbytečným množstvím chemie, někteří už odhalili kouzlo zdravých sirupů. Bylinkové, ovocné, či dokonce květinové sirupy si můžete udělat doma sami, nebo je koupit v bio kvalitě. Ten rozdíl poznáte na první doušek.

Slané sušenky

Na takové to zobání v podobě krekrů už jste jistě zvyklí. Co ale vyzkoušet například gouda sušenky s rozmarýnem? Tu chuť si okamžitě zamilujete.

stůl plný jídla

Červená řepa

Že červenou řepu už znáte? Jistě. Ale umíte ji využít naplno? Například takové karbanátky z červené řepy se svou chutí skvěle vyrovnají těm masovým, přece ale chutnají jinak, a jsou zdravější.

Sladké přílohy

K masu patří brambory, rýže, těstoviny, nebo knedlík. A není to nuda? Co zkusit ovoce? Ano, ovoce. Nakrájejte brambory, jablka, banány a cibuli. Okořeňte, polijte olivovým olejem, promíchejte, a dejte péct. Pak to nabídněte jako přílohu k masu. Že to zní zvláštně? Ale je to tak dobré.

Výborné a zdravé dobroty si můžete připravit doma sami, nebo nakoupit v obchodech se speciální výživou. Například internetový obchod KolDoKol nabízí pestrý výběr zdravých dobrot, které čekají, až je ochutnáte.