Schody mohou být středem pozornosti

Potřebujete se dostat o patro výš? Tak to budete potřebovat schody. Schodiště je úžasný vynález, který nám umožňuje překonávat výškové rozdíly, aniž bychom se museli drápat nahoru či klouzat dolů. Schodiště mohou být různého provedení a rozměrů. Od malých točitých schodišť v malém rodinném domečku, až po schodiště, které jsou symbolem města, jako třeba Španělské schody v Římě. Schodiště jsou výborným fotograficky přitažlivým místem. Odehrávají se na něm nejrůznější příběhy, které, pokud je oko fotografa stihne zaznamenat, dodají fotce kouzelnou atmosféru. Ty domovní schody, to mohou být dřevěné nebo kovové schody. A samozřejmě jejich kombinace, třeba i se sklem.

zábradlí

Dřevěné schody, to vás určitě napadne, že šikovný stolař vyrobí něco fakt originálního, kdežto kovové schody, to bude zábradlí z kovových obyčejných tyček a schody budou působit tak obyčejně a nudně. Ale viděli jste někdy schody se zábradlím od kováře? Který dokáže vykouzlit nejrůzněji prohnuté a zatočené mistrovské dílo, které by ze dřeva nebylo vůbec myslitelné?

schodiště

A co hlavní výhoda, kterou je údržba kovového schodiště? Přejedete mokrým hadrem a nemusíte se starat o nejrůznější červotoče, kteří se chystají vaše krásné dřevěné schodiště napadnout a sníst. Máte-li rodinný domek na patro, budete muset řešit schody a schodiště. Ať chcete či ne, schody se vždy stanou dominantou vašeho domu. Volte s rozumem mezi funkčností a estetikou a úplně nejlépe, nechejte si vypracovat grafický návrh více variant schodiště, protože až uvidíte 3d simulaci, tak si budete moct představit finální řešení. Zvažujte taky jak často budete schody využívat a podle toho zvolte i šířku schodiště. Pamatujte taky na to, že jednou budete staří a vyjít prudké schody nebude nic snadného a příjemného. Držíme vám palce, ať si zvolíte ty nejvýhodnější schody pro vaše bydlení.