Sportování nejen pro děti

Je smutným faktem, že nejen dnešní dospělí, ale hlavně jejich potomci pomalu ale jistě zcela rezignovali na pohyb. Čím dál tím více dětí se spíše zajímá o moderní elektroniku, nejčastěji v podobě chytrých mobilních telefonů nebo Playstationu než o to, aby si hrály venku se svými vrstevníky. To však není pouze společenský problém, ale také to začíná zatěžovat i zdravotníky. Nadváha u dětí školního věku byla ještě relativně nedávno poměrně řídký jev, zatímco dnes už jde skoro o normu. Pokud nechcete, aby váš potomek kvůli svému sedavému způsobu života začal mít zdravotní potíže, měli byste ho nalákat na nějakou sportovní aktivitu. Vhodné je například kolo, ale jak se stále častěji ukazuje, daleko lepší vějičkou jsou trampolíny.
koberec před trampolínou


Vhodný pohyb


Každý má o správném pohybu trochu jiné představy. Někdo dává přednost jízdě na in-line bruslích, jiný si zase raději občas zaběhá. Své přívržence mají samozřejmě také trampolíny. Jednak je cvičení na nich zábavné, jednak je hlavně funkční. Ono se to možná nemusí na první pohled zdát, ale skákat na trampolíně dá hodně práce, a i zkušený sportovec se během pár minut zapotí. Vzhledem k tomu, že se zároveň může jednat o velkou legraci, je právě tento druh cvičební pomůcky pro děti ideální.
trampolína gearmix


I pro dospělé


Trampolíny se neprodávají pouze ve velkých verzích určených na zahradu, ale koupit si běžně můžete i modely, které lze klidně používat i v panelákových bytech. V případě, že si chcete zlepšit kondici a trochu zpevnit tělo, lepší způsob nenajdete. Je to rozhodně zábavnější než rotoped nebo stepper, což jsou přístroje, které obvykle už během jednoho měsíce fungují jako věšáky na prádlo. Domácí trampolína je velice skladná. Dá se jednoduše schovat pod postel nebo zavřít do skříně. Navíc se ani příliš finančně neprohnete. Je možné ji koupit za skutečně příjemné peníze, což se o jiném sportovním náčiní říci nedá.