Domácnost s inteligencí

V současné době snad v obchodech s elektronikou nenajdete nic, co by nemělo přízvisko SMART neboli chytré. Běžně se vyrábějí takové telefony, tablety a v posledních letech dokonce i televize. Nemůže vás tak asi překvapit, že chytrou můžete mít i domácnost. Díky ní se budete doma cítit mnohem pohodlněji, jelikož vám odpadnou některé povinnosti. Navíc tak dokážete ušetřit i za energie, jejichž cena každým rokem roste strmě vzhůru. Možnost takřka vše, co pohání elektrický proud, řídit pomocí jediného ovládače je pak pomyslná třešinka na dortu.

technologie domu

Jednoduché nastavení

A co to tedy je ta inteligentní domácnost? Jedná se o soubor prvků, které můžete snadno ovládat a nastavit dle svých vlastních preferencí. Mezi ně patří tradičně takřka všechny elektronické prvky v domě či bytě, samozřejmě topení a také alarm, případně kamerový systém, máte-li něco takového u vchodových dveří nebo na zahradě. To vše můžete ovládat jednoduše a bez nejmenších problémů. Stačí dát jen dvě tužkové baterky do ovladače a můžete fungovat. Systém je sice poměrně komplexní, ale snadno pochopitelný. Máte-li tedy doma děti, které jsou již školou povinné, neměl by být velký problém je do problematiky zasvětit.
ovládání domu

Výhody

Jak už jste asi z minulých řádků pochopili, nejedná se zrovna o nejlevnější záležitost, ale peníze, které za inteligentní domácnost dáte, se vám v průběhu několika let vrátí. Jak, ptáte se? Velice jednoduše. Díky tomu, že budete moci regulovat topení přesně podle svých představ, ušetříte ročně nemalé peníze. Nemusíte kvůli tepelné pohodě topit celý den, když jste v práci a děti ve škole. Prostě se topení o půl osmé ráno vypne a zapne se půl hodiny předtím, než první člen rodiny dorazí domů. Takto se dají uspořit skutečně zajímavé peníze. Navíc se dá teplota regulovat i na dálku, a to nejen speciálním dálkovým ovládačem, ale skrze telefon. Budete-li se blížit domů, prostě vytočíte číslo a zadáte požadovanou teplotu. Přijedete tak do krásně vyhřátého domova a s dobrým pocitem, že jste kvůli tomu nemuseli topit zbytečně půl dne.