H7 Night Breaker – solidní výkon za dobrou cenu


Možná jste někdy zaslechli vtipný slogan, který na sklonku socialistického režimu mezi lidmi koloval v hromadných dopravních prostředcích a na pracovištích. Šlo o to, že zatáčku lze projet třemi způsoby: buď bezpečně, ale příliš pomalu, anebo rychle a zároveň riskantně, anebo vozem BMW. Automobilka Bavaria Motor Werke byla ke konci 80. let vnímána v socialistickém Československu za jeden ze špičkových koncernů a podobné superlativy lze vyslovit i na výrobce osvětlovací techniky Osram.

osvětlená silnice

Společnost Osram se věnuje vývoji a výrobě světelných zdrojů desítky let. Značné prostředky vynakládá především do vývojového oddělení, které stále hledá cesty, jak svou produkci vylepšit, přitom za dostupnou cenu. Významné odvětví výroby jsou také autožárovky.
světla na předměstí

Night breaker pro bezpečnou jízdu

Základní produktové řady autožárovek Osram se dělí do několika typů. Kromě řady Ultra Life, která je zaměřena na prodlouženou životnost, se všechny ostatní zaměřují na lepší světelné parametry. Standardní halogenové žárovky totiž nemohou poskytnout v současném provozu při snížené viditelnosti tolik světla, aby řidič včas reagoval na podněty v jízdním pruhu a v jeho okolí. Za posledních pětadvacet let se silniční provoz výrazně změnil, zvýšil se počet automobilů, jejich výkon a rychlost, a s tím také narostl stres a nároky na pozornost.
světla na dálnici

Přibližně před dvanácti lety byla na trh poprvé uvedena žárovka H7 Night Breaker, která dodnes kraluje v počtu prodaných kusů. Má vynikající poměr ceny a výkonu, zároveň nabízí špičkový světelný komfort a mnohem lepší parametry ve srovnání s běžnou halogenovou žárovkou. Výrobce uvádí až o 130 procent více umělého světla, jehož barevné podání o teplotě chromatičnosti 4200 K je mnohem příznivější na udržení pozornosti a brání únavě a usínání za volantem. Pamatováno je i na širší kužel osvětlující pravou krajnici, která je zdrojem nebezpečných střetů chodců, cyklistů a zvířat s vozidlem.