NOVÝ ROBOT MŮŽE VAŠE AUTO PŘEPNOUT DO SAMOŘÍDÍCÍHO REŽIMU

Nový autonomní systém řízení nazývaný IVO (zkratka pro inteligentní obsluhu vozidla), využívá několik kamer, které mají jednoduchá pohybová čidla a několik mechanických zařízení, které tlačí brzdy a točí volantem. Systém kompenzuje relativně jednoduché senzory pomocí vysoce sofistikovaných počítačových algoritmů.
 robot jako pokrok v technice
Výhodou takového robota je, že auto nemusí být speciálně navrženo pro autonomní mechanismus. Každé auto s použitím robota se stává autonomním. Současný prototyp vypadá jako skromná verze robota Johnnyho 5 z filmu Číslo 5 žije. Náklady na výrobu se pohybují kolem 1600 dolarů za kus, ale je očekávaný cenový pokles, až se bude robot produkovat ve výrobním měřítku. Toto je velkou výhodou, protože abyste mohli ze svého auto udělat autonomní, připlatíte si několik desítek tisíc navíc za jeho speciální úpravu. Další výhoda spočívá v cestování, protože jindy dlouhé vzdálenosti se mohou překonat bez zastávek na odpočinek nebo dokonce spánek.
 
První série robotů vážily 15 kilogramů, ale je navržena lehčí verze. Robot pracuje na základě laserových paprsků. Pokud bychom připustili, že budou jednou roboti řídit místo nás, potom je nutné odstranit problém, aby se laserové senzory na robotech vzájemně nerušily. To by znamenalo vážné poškození systému a tudíž vypnutí autonomního režimu přímo za jízdy, což by mohlo mít katastrofální následky.
 automobil budoucnosti
Při sestavování dřívějších verzí se stále zlepšují algoritmy pro počítačové vidění, které jsou navrženy tak, aby automaticky identifikovaly překážky na silnici, dopravní podmínky a chodce přesně ve vztahu k vysokým rychlostem a divoce se měnícím světelným podmínkám. Napájení robota může být. Návrháři očekávají dokončení beta testování do konce letošního roku, po kterém budou hledat větší finanční investice na rozvoj robota a jeho umístěním na trh.