Proč si oživit domov plakátem?

Holé stěny působí velmi studeným dojmem. Obrazy jsou nestárnoucí klasikou. Co však si pořídit a zpestřit výzdobu domova plakátem? Dnes už se nejedná o typické plakáty známých osobností neboli našich idolů, kterými byl doslova oblepený pokoj snad každého adolescenta. Dnes plakáty dosahují již zcela jiných rozměrů ohledně estetického prvku a vhodného designového prostředku pro rozjasnění nejen stěn. Dávno odzvonilo dobám, kdy plakát byl synonymem nevkusu.

retro plakát ženy

Jaké plakáty jsou ideální volbou?

K dostání je velmi pestrá paleta plakátů co do barevného provedení, rovněž tak ohledně různorodosti v rámci motivu. Nejen plakáty s přírodním motivem navozují poklidnou atmosféru domova. Myšleno je i na nejmenší. I do dětských pokojů jsou k dispozici plakáty s dětským a vkusným motivem. Záleží pouze na vašem výběru.

Jen je třeba si dát pozor, aby se váš domov neproměnil spíše na ateliér či obchod nabízející plakáty veškerého ražení. Vše je zapotřebí řešit s rozvahou. I zde platí, že méně je více. Je dobré mít vždy na paměti, že by daný plakát měl adekvátně ladit nejen s danou místností, ale celkově se stylem vašeho domova.

veselý podzimní plakát
Proč zvolit rám na plakát?

Aby plakát působil maximálně vkusně a byl dostatečně adekvátním nejen designovým prvkem, je třeba zvolit kvalitní rám. Určitě už dávno není vhodné použití špendlíků či jiných uchycujících prvků. Správný rám dodá plakátu náležitý punc a plakát tak náležitě vynikne.

Pro plakát je ideální volbou užší rám s neutrální barvou hodící se tak pro většinu plakátů v rámci různého provedení, tj. adekvátní jsou rámy v bílém, černém či světlém provedení. Pokud se jedná o plakát velkého rozměru, který pokryje celou jednu zeď místnosti, zde samozřejmě plakát umístíme bez rámu.

malovaná růže
Prvořadá je však kvalita plakátu

Plakát dokáže nejen doladit interiér domova, ale vdechnout mu svěžest a pestrost. Podstatným atributem je nejen kvalitní motiv, ale rovněž význačnou roli hraje daný materiál plakátu. Je dobré vždy preferovat prvotřídní jakostní materiál, který disponuje dlouhou životností. Stejně tak je vhodné upřednostnit povoskovaný papír tvrdší kvality, neboť se jedná u tohoto materiálu o vyšší odolnost nejen v rámci potenciálního odření, ale též působí proti možné navlhlosti. Pokud pro umístění plakátu jste vybrali místo, kde hrozí nebezpečí nejen vyšší vlhkosti, ale i vody, v tomto případě volte plakát z pogumovaného materiálu, který se pyšní značnou odolností.