Klimatizaci v bytě uvítají i senioři


Lidé v seniorském věku většinou upravují svůj životní styl tak, aby vydávali méně energie a mohli své tělesné buňky lépe regenerovat. Ve stáří zkrátka nemáme tolik elánu, vitality, nadšení a síly k podnikání akcí, které si mohou dovolit mladí lidé. Senioři si právě i z tohoto důvodu usnadňují život tím, že méně cestují, méně se pohybují, a snaží žít co nejvíce v poklidu a bez stresu.

klimatizace v bytě

Každý stresový faktor ubírá seniorům mnoho energie a týká se to i extrémních výkyvů počasí. Jestliže v zimě udeří silné mrazy a staří lidé se musí zvednout a dojít si na nákup do místní prodejny potravin, může jim to způsobit značné potíže a někdy i zdravotní komplikace, zatímco mladý člověk mnohdy ani nevnímá, že náplň teploměru klesla hluboko pod bod mrazu.

klimatizovaná místnost

Mnohem horší problémy nastávají především v létě. V zimě se totiž můžeme alespoň teple obléknout a čelit mrazu tepelnou izolací, ovšem s tropickými teplotami si lidský organismus dokáže poradit jen stěží. Svléknout z kůže se nemůžeme a jdou-li staří lidé na nákup v tropickém horku, nemají již co odhodit a venku na ulici nemají žádnou možnost, jak vedru čelit a jak se před ním chránit.

Problém s tropickými teplotami však nastává i v uzavřených místnostech, a toto je jasný důvod k tomu, usnadnit si život a posílit vlastní zdraví pořízením klimatizace v Plzni. Pobyt v klimatizovaném prostředí snižuje zdravotní zátěž na minimum a zvláště pro chronicky nemocné osoby a seniory je to vítaná pomoc.

Neměli bychom také zapomínat na nebezpečí úpalu. Úpal je přehřátí organismu, resp. zvýšení tělesné teploty vlivem vysokých teplot okolního prostředí, a jestliže tento stav trvá delší dobu, může končit i smrtí. Úpal pochopitelně nepostihuje výhradně seniory, ale každého, kdo je vysokým teplotám vystaven. Mnohdy se mu neubrání ani zdatní a trénovaní sportovci.