Komfort i během letních měsíců

Léto už je téměř za námi, to však není důvod k tomu abychom se zabednili doma a čekali až přijde zima. V dnešní době globálního oteplování člověk nikdy neví, co přijde. V zimních měsících místo sněhu a mrazů nastává teplo a svítí slunce, proto si již dnes člověk nemůže být ničím jistý.
tři ventilátory

V létě přijdeme unavení z práce domů a čeká na nás vyhřátý domov, kdy se peče každý kousek našeho těla. Snadným řešením je otevřít okna, ale pokud vpustíme dovnitř teplo příliš nás to neochladí. Zabednění se tedy pečeme ve vlastní šťávě. Pokud si tedy chceme opravdu ulevit od vedra měli bychom investovat do klimatizace .

Jde ovšem poněkud o kontroverzní téma. Klimatizace stejně jako lednice využívají k chlazení freony, které když se dostanou ven a do kontaktu s lidskou kůži jsou značně jedovaté. Proto nejsou vhodné pro rodiny s dětmi a ani nikde jinde, kde se můžou dostat do styku s lidskou kůží.
upocené tělo

I přesto minimálně lednici najdeme snad v každé domácnosti. To samé platí i o klimatizaci, která je hlavně v dnešní době velice rozšířená, a to také díky klesajícími cenám. Na trhu nalezneme nespočet zařízení za přívětivou cenu. Tomuto trendu vděčíme hlavně globalizaci trhu a růstu konkurence.

Pokud se tedy rozhodujeme, zda klimatizaci skutečně koupíme měli bychom se zaměřit na to k jakému účelu tedy dané zařízení potřebujeme. Jestliže se rozhodneme využít ji pouze na chlazení postačí nám standardní dvouproudová klimatizace. Ta funguje na jednoduchém principu chlazení. Kdy jedno zařízení je umístěno ve venkovním prostředí a druhé v útrobách domu. Jedním směrem tedy vzduch nasává a druhým vyfukuje ven. Tento systém bohatě postačí pro základní chlazení.

Když se však rozhodneme využít zařízení nejen pro chlazení, ale také ohřev prostorů během chladnějších měsíců, kdy se nevyplatí topit musíme si rozhodně připlatit. Získáme tak zařízení, které automaticky vyrovnává teplotu v domě a také reguluje vlhkost vzduchu. Vše je samozřejmě řízeno pomocí digitálního displeje a přídavného dálkového ovladače.