Osobní cestovatelský blog

Pokud si do Vašeho internetového vyhledávače zadáte slova: cestovat a blog, tak Vám vyjede nepřeberné množství všemožných odkazů. Zdá se jich Vám mnoho? A co teprve to zkusit třeba vyhledávat v angličtině? Neuvěřitelné množství, že? A právě díky obrovskému počtu blogů, popisujících cestování svých majitelů, je velice těžké rozeznat kvalitu.
u pc s kávou

Kvalitní blog

Dobře. Já vím. Kvalitní blog znamená pro každého z nás něco jiného. Pro jednoho jsou důležité fotky, které by měly být co nejkvalitnější. Pro druhého je třeba důležitý design stránek. A pro mě je třeba důležitý originální obsah. Originální obsah? Ano! Může se Vám to zdát zvláštní, ale tolik autorů píše své tzv. cestopisy jako přes kopírák. Takže pokud uvažujete o založení blogu, tak určitě věnujte spoustu času přípravě článků.
červené kabrio

Zkratka: nemám peníze na blog

Není žádným tajemstvím, že blog se dá založit zdarma. Není to žádná věda. Ale je potřeba vyvrátit mýtus, že lidi zajímá pouze luxusní cestování. Ano, lidé se rádi podívají na pěkné fotky z drahého hotelu, ale většina lidí má méně peněz. Takže právě tahle skupina více ocení články, kde se může dozvědět, jak ušetřit a užít si výlet.

Přátelství

Díky blogu si můžete najít přátele se stejným zájmem v cestování po celém světě. Zkuste nějaký článek okomentovat. Autora tím nesmírně potěšíte, a ještě dáte o sobě vědět. To je velice důležité hlavně na začátku, kdy je Váš blog pro ostatní velkým neznámým.

Účel

Ale to nejdůležitější pro blogování je radost. Pokud chcete psát blog jen kvůli možné budoucí slávě, tak si to hned hezky rychle rozmyslete. Pro kvalitní blog a články potřebujete hodně času a nadšení. A věřte, že člověk během pár řádků pozná, zdali byl článek napsaný se zájmem či z pouhé povinnosti. Takže jak zní Váš úkol? Cestujte, popisujte Vaše cesty a výlety. A bavte se s ostatními pomocí blogu. A za určitý čas uvidíte, že to bylo skvělé rozhodnutí.