Tenis jako hra

Na tento sport toho není zase tak moc potřeba, jako je tomu u jiných odvětví. Ale to hlavní je zdraví. Pokud máte problémy s páteří, nebo klouby, nebude tato aktivita zrovna pro vás. Ale to jsem odbočil, chtěl jsem tím jen naznačit, proč sám tomuto sportu neholduji, a proto veškeré informace které zde v článku použiji jsou převážně z druhé ruky nebo literatury.

Tak tedy když jsem se již zmínil o tom, co je ke hraní třeba, pak je základem jistě raketa. Na druhé místo bych dal asi obuv a na třetí nejdůležitější pravděpodobně tenisové míčky.

Zpočátku se každému zdají všechny naprosto stejné a jemu jedno čím hraje. Chce to však čas. Když hráč postoupí na vyšší level, tedy zlepší svou hru, zjistí, že to není zase až taková pravda, a že ušetřených padesát korun na sadě míčů není zase tak výhodné.

tenistka

Především ty levnější nejsou z tak kvalitních materiálů, takže se může stát, že odskakují všemi možnými směry s výjimkou toho správného. Je to způsobeno právě oním nekvalitním materiálem. Ten totiž obsahuje „bulky“, kusy gumy, které způsobí že při nárazu na plochu změní směr letu. Proto je třeba dávat větší pozor a lépe je vůbec s těmito míči nehrát.

Další věc je pak zase ta, že míče často praskají. Nebo jsou po hře jinak znehodnoceny a musí se vyhodit. Což se u kvalitního výrobku stát nemůže, nebo by alespoň přinejmenším nemělo.

míčky

Ptáte se tedy, jaké míčky kupovat? Inu, nejlépe je se poradit s někým zkušeným, třeba i s prodavačem. Z mnoha výrobců a prodejců vám jistě doporučí tenisové míčky Head. Mezi ostatními patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co je v prodeji a určitě vám neprasknou po páté hře. A je jich více druhů, což váš výběr ještě zlepší. Zaručeně nemusíte nad jinými přemýšlet a klidně si Heady můžete pořídit i na internetu, aniž byste museli někam jezdit a pracně je shánět. Odkaz na jejich koupi máte přímo zde v článku.