Úvodem

V dnešním článku se budeme bavit o prvních věcech svého druhu objevující se na internetu s přiloženými obrázky/videi (pokud se je podaří najít), takže se usaďte, a sledujte, jak se během půlky století změnil svět okolo počítačů k nepoznání.
 programátor

První odeslaný e-mail

Prvním odeslaným e-mailem v historii elektronické pošty byla zpráva z roku 1971 od programátora Raye Tomlinsona, která sloužila jako subjekt pro experiment, obsahovala změť náhodných znaků a hodnot.
Příští rok přinesl už samostatný program, v němž se daly odesílat a přijímat e-mailové zprávy.
Kdo by byl tehdy tušil, že tohle dá za vznik dnešním mailům, chatovacím aplikacím a dalším podobným věcem.
 

První video na YouTube

Vůbec první video na youtube bylo nahrané 23. Dubna 2005 Jawedem Karimem, spolustvořitelem dnešního celosvětově známého videoportálu
Video můžete najít pod názvem “Me at the zoo” a jedná se o devatenácti vteřinový snímek v zoologické zahradě v San Diegu.
 


 

První reklama

Kdo by v dnešní době neznal reklamy, trend reklam se rozmohl natolik, že jim mnozí předcházejí instalacemi doplňků jako je například Adblocker, avšak zajímá Vás jak vypadala vůbec první reklama na internetu?
Vůbec první vyskakovací reklamu stvořil Joe McCambley a jednalo se o reklamu na webu HotWired.com.
Reklama, která dala za vznik těm dnešním byla uploadována na internet v září 1994.
 

První web

První stránkou na internetu se stala stránka info.cern.ch, která byla prezentací projektu webových stránek samotných, první zaregistrovanou doménou s příponou .com se poté stala stránka symbolics.com, která nyní slouží jako památka na začátky internetu.
 logo wordpress

První obrázek online

Prvním obrázek online se stala fotka čtveřice žen oblečených v šatech s popiskem “Les Horribles Cernettes”, volně přeloženo jako “Hrozné holky z CERNu” a jednalo se o parodickou skupinu vytvořenou zaměstnancem CERNu Michelem de Gennarem, který ji vytvořil aby s ní mohl zahrát píseň čímž přilákal na parket jeho spolupracovnici, do které se zamiloval.
Se skupinou poté vystupoval na různých festivalech a akcích pořádaných CERNem, avšak v roce 2012 byla skupina rozpuštěna po odchodu Michela a jeho bratra z CERNu.